Симптоми молочниці

Кожна з жінок як мінімум раз в житті, а особливо влітку, страждає від такої проблеми, як молочниця. Причини її виникнення бувають найрізноманітніші: зараження від партнера, стрес, прийом антибіотиків, вагітність, погіршення роботи імунної системи і багато іншого.

Це грибкове захворювання, безпосередньою причиною якого є надмірне розмноження дріжджоподібних грибів Candida в піхві. Його обов’язково потрібно лікувати, інакше воно здатне придбати хронічну форму перебігу і стати причиною більш важких патологій.

А щоб вчасно виявити захворювання, потрібно знати симптоми молочниці у жінок.

Характерні симптоми молочниці

Самі явні симптоми молочниці у жінок — незвичайні виділення, які можна виявити на нижній білизні. Вони найбільше схожі на сирну масу і мають кислуватий запах. Печіння в вагіні і зовнішніх статевих органах і відчуття свербежу в області статевих органів це теж симптоми молочниці у жінок.

Це захворювання може виникати у жінок різного віку, з’являтися у зовсім молодих дівчаток, дівчат, вагітних і жінок похилого віку. Симптоми молочниці у дівчат, які ще не вступали в статевий зв’язок, точно такі ж, як і у тих, хто веде статеве життя. Справа в тому, що грибки Candida є частиною нормальної мікрофлори. Просто в нормі вони повинні перебувати в невеликих кількостях. Але під впливом певних факторів вони можуть розмножитися занадто сильно, в тому числі і у дівчат, які ще не мали сексуальних контактів.

Якщо виявилися симптоми молочниці у дівчат, треба обов’язково сходити на прийом до гінеколога. Він візьме мазки, які допоможуть прояснити, що відбувається з мікрофлорою піхви і розповість дівчині, як діяти далі.

Симптоми молочниці при вагітності

Вагітність — час, коли в організмі жінки відбуваються гормональні перебудови і це може спровокувати появу молочниці. Симптоми молочниці при вагітності стандартні: виділення, свербіж і печіння.

Згідно з деякими науковими дослідженнями молочниця не несе прямої загрози для розвитку плода, але може ускладнити перебіг вагітності. До того ж свербіж і виділення можуть сигналізувати про наявність інших більш небезпечних інфекцій. Тому, якщо спостерігаються симптоми молочниці при вагітності, треба обов’язково відвідати лікаря і прояснити ситуацію.

Молочниця: симптоми і лікування

Коли поставлений діагноз молочниця, симптоми і лікування йдуть в зв’язці. За характерними симптомами лікар «впізнає» захворювання. Але він також проведе потрібне обстеження, щоб переконатися, що немає супутніх патологій, які вимагають додаткового лікування.

Якщо ви запідозрили, що у вас молочниця, симптоми характерні, то лікування треба здійснювати негайно але призначати собі ліки самостійно не варто. Позбутися від молочниці за один раз можливо, якщо врахувати кілька наших порад:

  1. Зверніться до гінеколога, лікар допоможе підібрати оптимальні свічки або мазь. А також призначить комплексне лікування для усунення інфекції, як в піхву, так і в резервуарі «зберігання» грибків — кишечнику. Він підбере індивідуальну за тривалістю схему, яка враховує особливості організму і характер перебігу молочниці (гостра, хронічна, хронічно-рецидивна).
  2. Пролікувати партнера. В іншому випадку готуйтеся зустрічати молочницю знову. Попросіть у гінеколога рецепт для купівлі спеціального зовнішнього протигрибкового засобу для партнера або інших медикаментів.
  3. Як тільки почали лікування, поміняйте всі рушники в будинку і постільну білизну на чисті. Після закінчення лікування виконайте це знову.
  4. Відмовтеся від синтетичної нижньої білизни, протягом дня користуйтеся кількома щоденними прокладками.
  5. До остаточного одужання Вас і партнера, що підтверджується отриманням результатів аналізів, займатися сексом потрібно тільки з використанням презерватива, щоб не було повторного перехресного інфікування.

Пам’ятайте, що тільки комплексний підхід допоможе позбутися від хвороби швидко і надійно.