Секс під час молочниці

Секс під час молочниці

Вагінальний кандидамікоз, який всі ми знаємо під назвою молочниця — одна з найпоширеніших жіночих патологій, з якою знайоме більшість жінок. У момент виявлення цього захворювання, з’являється багато питань пов’язаних зі статевими стосунками. Чи розумно практикувати секс під час молочниці? Чи можливо, що секс під час молочниці погіршить стан і через скільки можна вступати в статеві стосунки? Чи є ймовірність передати інфекцію через секс? Під час молочниці все це необхідно з’ясувати.

Чи можна займатися сексом під час молочниці?

Напевно, одне з найбільш поширених питань, яке задають гінекологу: «Чи можна займатися сексом під час молочниці?». Але для початку, потрібно зрозуміти, що являє собою ця патологія і хто збудник хвороби.

Молочниця являє собою запалення слизових стінок вагіни, яке з’являється під впливом грибків Candida. Ці дріжджоподібні грибки живуть в піхвах більшості жінок, але в зовсім невеликих кількостях. Але якщо під впливом якихось факторів частина корисної мікрофлори гине, то грибки активізуються і надто розмножуються, негативно впливаючи на стінки вагіни.

Якщо грибки — це компонент нормальної мікрофлори, чи означає це, що переживати з приводу зараження ними немає сенсу і можна займатися сексом під час молочниці? Тут до ситуації треба підходити індивідуально, але все-таки найчастіше займатися сексом під час молочниці не рекомендується, і ось чому. При досить вираженому запальному процесі Candida розмножуються у великих кількостях, і під час контактування інтимних місць ви можете передати велику «порцію» грибків партнеру і тим самим заразити його. Крім того ви самі можете отримати додаткову порцію грибків, якщо він вже заражений, і це погіршить ситуацію.

Можна займатися сексом під час молочниці, якщо залучити механічний засіб контрацепції — презерватив, він допоможе виключити передачу інфекції. Але займатися сексом під час молочниці часто досить неприємно для жінки через те, що в інтимних місцях все починає палити, свербіти і боліти під час близькості і після неї.

Ще один аргумент, що допомагає з’ясувати, чи можна займатися сексом під час молочниці: через тісний контакт, який має місце при зіткненні статевих органів, і тоді в вагіну можуть проникнути інші умовно-патогенні представники мікрофлори, які живуть в чоловікові не викликаючи проблем. Але при ослабленому місцевому імунітеті, вони можуть з легкістю активізуватися і привести до додаткової хвороби. Під час інтимної близькості також збільшується ризик поширення грибка всередині сечостатевої системи жінки.

Чи небезпечний секс під час лікування молочниці

Молочницю не варто ігнорувати. Це патологічний стан слід лікувати не відкладаючи. Секс під час лікування молочниці теж зазвичай виключається, тому що всі перераховані вище фактори діють і під час терапії лікарськими засобами.

Секс під час лікування молочниці — це ризик звести нанівець всі ваші зусилля, тому краще спочатку довести лікування до кінця, а потім замислюватися про статеві стосунки, а через скільки це буде можливо — Вам в індивідуальному порядку порекомендує лікар.

Через скільки можна займатися сексом після молочниці

Тепер з’ясуймо: через скільки можна займатися сексом після молочниці.

Немає конкретних цифр, через скільки можна займатися сексом після молочниці. Потрібно пройти повноцінну терапію протигрибковими засобами. Скільки вона триватиме — вирішувати фахівцю, який буде вас спостерігати. Потім здати аналіз на мікрофлору. І тільки після того як гінеколог підтвердить ваше здоров’я, можна подумати про активізацію статевих відносин.

Важливо знати, що лікування повинно включати не тільки боротьбу з грибком, а й допомогу організму у відновленні мікрофлори. З цим допоможе впоратися Екобіол. Використання під час лікування адекватних засобів допоможе швидше усунути проблему і повернути можливість вступати в інтимні стосунки без оглядки на захворювання.