Рецидивна молочниця

Про хворобу під назвою молочниця чула, мабуть, кожна жінка. Але не всі знають, що найбільш небезпечною вважається так звана рецидивна молочниця. Коли в піхві занадто активізуються грибки Кандіда і це провокує запалення, виникає молочниця. Рецидивна ж форма — це коли хвороба розвивається не один раз, а з’являється знову і знову з дивовижною постійністю.

Важливо знати причину, через яку виникає рецидивна молочниця, чим загрожує її часта поява та яким має бути лікування. Володіючи цією інформацією, ви легко зможете впоратися з проблемою під назвою молочниця рецидивна.

Часті рецидиви молочниці, причини виникнення

Чому ж виникають часті рецидиви молочниці? Причин цього явища може бути кілька. Знижений імунітет — це головний і глибинний чинник, що призводить до того, що з’являється рецидив молочниці. Причини, що сприяють повторному розвитку хвороби — недостатнє видалення грибків під час попереднього лікування, хронічний дисбактеріоз піхви.

Коли виникає рецидив молочниці, причини можуть ховатися в хронічних захворюваннях. Наприклад, провокуючими факторами вважаються цукровий діабет, ВІЛ, інфекції сечостатевої системи. І це зрозуміло, адже вони послаблюють імунітет.

Крім того, дисбактеріоз кишечника може провокувати часті рецидиви молочниці. Причини цього можна пояснити двома речами. По-перше, у цьому випадку там також активізуються грибки Кандіда, і можуть звідти поширюватися по всьому організму. А по-друге, дисбактеріоз кишечника призводить до погіршення роботи імунної системи.

Часті рецидиви молочниці виникають також на тлі частого лікування антибіотиками. Використання гормонів в деяких випадках також може викликати часті рецидиви молочниці. Причини цього в тому, що дисбаланс гормонів провокує появу дисбактеріозу піхви.

Чим небезпечний рецидив молочниці?

Чому ж рецидив молочниці привертає особливу увагу лікарів, у чому різниця між первинною хворобою та її повторними появами?

Рецидив молочниці може говорити про те, що стінки піхви глибоко вражені запаленням і хвороба перейшла в хронічну форму. Це загрожує цілою низкою ускладнень, таких як цервіцит, цистит, уретрит. Крім того, хронічна молочниця набагато гірше піддається лікуванню.

Як відбувається лікування рецидивної молочниці

Лікування рецидиву молочниці багато в чому схоже на звичайне лікування цього захворювання, але воно більш ретельне й тривале. Якщо вам поставили діагноз рецидивна молочниця, лікування не повинно обмежуватися тільки протигрибковими засобами.

Перш ніж починати лікування рецидивної молочниці, обов’язково потрібно пройти всебічне обстеження, щоб перевірити, чи немає інших захворювань, які створюють сприятливий фон для хвороби під назвою рецидивна молочниця. Лікування обов’язково повинно бути комплексним і до нього повинні входить препарати, які нормалізують стан імунної системи.

Дуже важливо в лікування рецидивної молочниці включати засоби, які нормалізують мікрофлору кишечника та піхви. Це дозволить надовго відновити мікробний баланс. Капсули Екобіол допоможуть провести повноцінне лікування рецидиву молочниці та не допустити повторної активізації грибків Кандіда.