Прояв молочниці

До найпоширеніших жіночих хвороб можна віднести захворювання піхви, яке викликається грибком Кандіда, під назвою молочниця. Прояви цієї хвороби полягають в тому, що слизові стінки вагіни запалюються. При цьому жінка відчуває характерні симптоми.

Деякі намагаються не звертати уваги на симптоматичний прояв молочниці, але це неправильно, тому що існують ускладнення, які можна отримати, якщо не лікувати хворобу під назвою молочниця.

Прояви у цій патології часто виразні, і це добре, тому що в жінки з’являється можливість швидко відреагувати й пройти лікування.

Найпоширеніший прояв молочниці — специфічні сирні виділення. Інші характерні симптоми — свербіж і відчуття печіння у вагіні й зовнішніх статевих органах.

Якщо ви спостерігаєте щось подібне, то велика ймовірність, що у вас молочниця. Прояви хвороби можуть бути яскравими, або ж змазаними. Другий варіант часто буває, якщо у вас хронічна молочниця. Прояви в цьому випадку можуть бути, наприклад, тільки у вигляді характерних виділень і коротких періодів свербежу, які приходять зазвичай перед місячними.

Як проявляється молочниця

Давайте класифікуємо інформацію та з’ясуємо в усіх подробицях, як виявляється молочниця. Серед характерних симптомів:

  • виділення у вигляді сирка;
  • свербіж і печіння у вагіні;
  • дискомфорт при статевому контакті.

Грибки Кандіда можуть поширюватися з піхви далі, при цьому виникають додаткові симптоми хвороби під назвою молочниця. Як проявляється поширення запалення, залежить від того, куди саме воно перекинулося.
Якщо постраждав сечовипускний канал — з’являється уретрит, якщо задіяна шийка матки — цервіцит. Як проявляється молочниця при уретриті? З’являється біль при сечовипусканні. Якщо ж є болі в нижній частині живота, ймовірно, розвинулися цервіцит плюс молочниця. Як проявляється хвороба, ще залежить від стану організму.

Як проявляється молочниця у жінок різного віку

Багатьох цікавить, як виявляється молочниця у жінок в залежності від віку. Молочницею можуть хворіти зовсім молоденькі дівчата, зрілі жінки та люди похилого віку. Але механізм активізації та перебігу хвороби у всіх один. Вік не впливає на те, як проявляється молочниця у жінок. Але зміна симптомів може варіюватися від стадії хвороби.

Прояв молочниці у жінок на різних стадіях розвитку захворювання

На початкових стадіях хвороби спостерігаються характерний прояв молочниці у жінок: свербіж, відчуття печіння, почервоніння статевих органів, сирні грудочки на спідній білизні. Якщо хвороба активізується ще сильніше, прояв молочниці у жінок може включати виникнення висипу та виразок на слизистій і шкірі в паху, тягнучі болі внизу живота, біль при видвідуванні туалету «по-маленькому» та навіть підвищення температури.

Якщо ж і після цього молочниця не лікується або лікується неправильно, хвороба може перейти в хронічну форму. У цьому випадку прояв молочниці у жінок включає короткі періоди свербежу перед місячними й іноді виникають не дуже рясні сирні виділення.

Не важливо, з’явився у вас повноцінний букет симптомів або якісь окремі прояви, якщо ви запідозрили в себе молочницю, не чекайте, що вона пройде сама, а уточнюйте діагноз і починайте лікування.