Профілактика молочниці

Неймовірна кількість жінок щодня в аптеках купують всілякі таблетки, капсули, свічки, крему від такої моторошно неприємної хвороби як молочниця. Одні роблять собі призначення самостійно, інші не встигають скучити за своїм лікарем — але хвороба повертається знову і знову. У чому причина постійно рецидивуючої молочниці? Як правильно лікувати цю хворобу? І чи є профілактика молочниці?

Лікування молочниці у жінок

Про те, що є збудником захворювання, знає, мабуть, кожна жінка. Але не кожна жінка знає, що неправильне лікування і недотримання декількох елементарних правил однозначно може привести до повторного росту грибка в піхві. А що таке «правильне лікування», запитаєте ви?

Природно, це лікування, призначене лікарем, і проводиться під його чуйним керівництвом. Чітке дотримання всіх інструкцій, ніякої самодіяльності і головне — прийом препаратів до самого кінця, а не до перших поліпшень — це запорука того, що ймовірність повторного захворювання зменшиться в рази. Чи не винаходить велосипед — не потрібно на собі відчути всі неприємності бабусині методи і рецепти з газети «здоров’я». Не потрібно пити такі ж пігулки, які приймала ваша подруга. І вже тим більше, не потрібно довіряти тому, що рекламують по телевізору.

Профілактика молочниці у жінок

Потрібно розуміти, що захворювання призводить до дисбіозу піхви, що неодмінно знижує його місцевий імунітет. Тому під час лікування і деякий час після нього (точний термін уточнить лікар) потрібно займатися сексом тільки в презервативі, а в ідеалі — взагалі мінімізувати статеві контакти. Це буде своєрідна профілактика молочниці у жінок.

Наступне правило, яке включає профілактика і лікування молочниці — уникати запорів. Причому, намагатися їх уникати за допомогою правильного харчування, а не проносних засобів або клізм. Побільше клітковини в раціоні, кісломолочку, поменше кріплять продуктів — такий раціон на час ремісії піде вам тільки на користь.

Профілактика молочниці у жінок включає відмову від синтетичного нижньої білизни. Синтетика не пропускає повітря і створює дуже сприятливі умови для розмноження грибка. Те ж саме потрібно зробити і зі стрингами — саме стринги багато гінекологів звинувачують в повальної захворюваності молочницею і вагіноз. Не потрібно користуватися і одноразовими прокладками — вони також є відмінним розсадником для грибків і бактерій.

Слідкуйте за гігієною статевих органів — це теж профілактика молочниці у жінок. Намагайтеся після кожної дефекації митися з милом. Мило краще використовувати без ароматизаторів і ароматів, в ідеалі — просте дитяче мило. Обов’язково миття до і після сексуального контакту, і це правило стосується і вашого партнера. Ну і щоденний вечірній туалет обов’язковий, природно. Після миття потрібно ретельно змивати мило, не залишаючи його залишків або піни на тілі. Митися потрібно правильно — у напрямку від пупка до заднього проходу. Це ж стосується і підтирання після сечовипускання.

І остання умова, яке включає профілактика і лікування молочниці — не лікуйте аналізи. Якщо у вас нормальні виділення, вас нічого не турбує, немає свербіння в піхві або печіння під час сечовипускання, але при цьому в мазку виявлено грибок, не поспішайте в аптеку. Без зайвої потреби проведене лікування — це фактор, що сприяє рецидиву захворювання.

Профілактика молочниці при вагітності

Окремо хочеться зробити акцент на тому, яка повинна бути профілактика молочниці при вагітності. Адже вагітність — дуже особливий період в житті як жінки, так і дитини, який повинен з’явитися на світло. Профілактика молочниці при вагітності включає всі ті пункти, про які було сказано раніше. Можна ще додати, що жінка в це «особливий час» дуже чутлива до стресів. Тому профілактика молочниці при вагітності також повинна включати особливу увагу до психоемоційного стану жінки і виключення стресових ситуацій.

Будьте здорові!