Причини виникнення молочниці

Майже кожна жінка протягом життя хоча б раз стикається з молочницею. Тому знати причини виникнення молочниці повинна кожна представниця прекрасної статі. Деякі вважають цю патологію «несерйозною». Але це неправильна точка зору. Молочниця часто приносить жінці безліч незручностей і призводить до низки неприємних наслідків, ось чому до неї потрібно ставитися серйозно.

Які ж причини виникнення молочниці? Чому вона здатна зʼявлятися досить часто? І що за наслідки будуть, якщо не лікувати цю патологію? Давайте розберемося.

Причини появи молочниці у жінок

Причини появи молочниці можуть бути різні. Але першопричиною завжди є грибок Кандіда, точніше його надмірне розмноження та активізація в жіночій вагіні. Кандіда живе у вагіні кожної жінки, але зазвичай знаходиться в невеликій кількості. Однак під впливом несприятливих чинників співвідношення мікробів може змінитися на користь грибків. І ось тоді має місце виникнення запалення слизової піхви, яке і називають молочницею. Відповідно, якщо ми знайдемо, що провокує розмноження грибків у піхві, то виявимо причини появи молочниці та зможемо запобігти наслідкам.

Основні причини молочниці у жінок:

  • погіршення роботи імунної системи;
  • тривалий прийом антибіотиків;
  • інфекційні захворювання сечостатевої системи;
  • гормональні проблеми;
  • нестача вітамінів.

Коли виявляється молочниця у жінок, причини можуть ховатися також в неправильній роботі кишківника. Надмірне розмноження грибків Кандіда в кишечнику призводить до виникнення проблем у функціонуванні шлунково-кишкового тракту, що негативно впливає на імунітет.

Досить поширені причини молочниці у жінок:

  • звичка носити занадто тісну нижню білизну або білизну із синтетичних матеріалів;
  • недотримання правил гігієни в інтимних місцях тіла.

Клімакс або вагітність також можуть спровокувати появу проблеми під назвою молочниця. Причини її виникнення в цьому випадку: гормональні зміни та зниження імунітету.

Чому зʼявляється молочниця у підлітків-дівчаток

Чому зʼявляється молочниця в дорослих представниць прекрасної статі, ми зʼясували. Але чому зʼявляється молочниця в юних дівчаток? Причини ті ж, що й у дорослих: низький імунітет, гормональні зміни, проблеми з гігієною, неправильне харчування, яке провокує авітаміноз, зловживання антибіотиками.

Часта молочниця: причини і наслідки

Багато жінок зустрічається з молочницею, але деяким особливо «таланить» хворіти цією хворобою багато разів. Чому в деяких виникає така рецидивна молочниця? Причини та наслідки цього явища якісь особливі, або такі ж, як і при «одноразовому» захворюванні?

Якщо в жінки зʼявляється часта молочниця, причини цього знову ж у поганій роботі імунітету. А ще в тому, що зазвичай молочницю лікують тільки протигрибковими препаратами. Але якщо вбити грибки і не відновити мікрофлору піхви, висока ймовірність, що жінку чекає часта молочниця. Причини такого розвитку подій у тому, що без відновної терапії, грибки будуть знову заселятися на колишньому місці та знову викликати хворобу. Цього треба постаратися не допустити, адже часта молочниця здатна спровокувати появу інших хвороб сечостатевої системи.

Отже, ми зʼясували, що представляє собою молочниця, причини та наслідки цієї патології. Тепер потрібно зʼясувати, яке правильне лікування.

Щоб часта молочниця не турбувала жінку, необхідна комплексна терапія, яка включає протигрибкові ліки та засоби, що дозволяють нормалізувати стан мікрофлори піхви. Тільки так можна надовго позбутися від загрози хвороби та уникнути її неприємних наслідків.