Молочниця та її наслідки

Практично кожна жінка протягом життя хоч один раз зустрічається з тим, що в неї молочниця. Наслідки появи цієї патології багато хто вважає недостатньо серйозними й не приділяють захворюванню належної уваги. Але це неправильний підхід до свого здоровʼя. Молочниця та її наслідки здатні зробити жінці багато неприємностей.

Сверблячка, білуваті або жовтуваті виділення, за консистенцією схожі на сир, печіння в піхві та зовнішніх статевих органів, біль під час сексуального контакту — усі ці неприємні прояви — ознаки патології під назвою молочниця. Наслідки ж хвороби приносять ще більші неприємності. Якщо молочницю не лікувати, вона стане хронічною, а інфекція буде поширюватися далі й може спровокувати інші запальні процеси у вашому організмі та організмі партнера.

Щоб молочниця та її наслідки не дошкуляли вам, при появі ознак цієї патології треба, не відкладаючи, починати її лікування.

Які наслідки молочниці, якщо не лікувати?

Які наслідки молочниці можуть бути? І чи стануть тяжчими наслідки молочниці, якщо не лікувати хворобу? Лікарі, відповідаючи на ці питання, розповідають про те, як грибки Кандіда (винуватці хвороби) можуть поширитися по організму.

Які наслідки молочниці найчастіше зустрічаються? Найчастіше наслідки молочниці, якщо не лікувати хворобу, — це запалення сечовипускального каналу та сечового міхура, які викликають грибки, що туди потрапили. Якщо грибки активізуються в шийці матки та ініціюють там запальний процес — це теж наслідки молочниці.

Крім того, молочниця може сигналізувати про погану роботу імунної системи й проблеми у функціонуванні кишківника. Вона може виникати при наявності серйозних патологій, наприклад, цукрового діабету. Тому потрібно обовʼязково йти до лікаря та проходити обстеження, якщо виявилися характерні симптоми захворювання.

Ще один варіант розвитку подій, якщо не боротися із цією проблемою — хронічна молочниця. Наслідки, якщо не лікувати цю форму хвороби, можуть бути також серйозними.

Хронічна молочниця та наслідки хвороби

Якщо ознаки хвороби зʼявляються частіше 2-3 разів на рік, ставиться діагноз «хронічна молочниця». Наслідки хвороби в цьому випадку — хронічне запалення сечостатевої системи й поява спайок у малому тазі. Якщо в жінки присутні інші статеві інфекції та хронічна молочниця, наслідки їх спільного тривалого перебігу можуть бути важкими для репродуктивної системи, аж до безпліддя.

Молочниця: наслідки для партнера

Багатьох жінок цікавить також питання: «Якщо в жінки виявлена молочниця, наслідки для партнера будуть?»

Коли в жінки активна стадія молочниці, то під час статевого акту вона може заразити свого партнера. Якщо в чоловіка ослаблений організм і недостатньо добре працює імунна система, то цілком можливо, що в нього також розвинеться молочниця. Наслідки для партнера при появі цього захворювання також можуть бути серйозними. Тому партнеру теж слід своєчасно пройти курс лікування, що дозволяє позбутися цього захворювання.

Щоб легше впоратися із хворобою та не допустити її повторного виникнення, курс лікування обовʼязково повинен включати засоби, які допоможуть привести стан мікрофлори до норми.