Молочниця при вагітності

Вагітність — дуже відповідальний момент в житті жінки, і від того, як він буде проходити, багато в чому залежить здоров’я дитини. Але що буде, якщо у жінки кандидоз (його ж називають молочницею)? Які симптоми дає молочниця при вагітності в 1 триместрі або в 2 і 3 триместрі і які ознаки і причини її появи? Чи може завдати шкоди при вагітності молочниця дитині? Чи буде добре проходити вагітність при молочниці або жінку чекають пов’язані з нею неприємності? Чи можна планувати все так, щоб уникнути кандидозу і чи існує ефективна профілактика цього захворювання?

Всі ці питання часто хвилюють вагітних, тому що кандидоз — дуже поширене явище, серед жінок «в положенні». Але давайте поговоримо про все по порядку.

Симптоми молочниці при вагітності

Більшість жінок протягом життя хоча б один раз зіштовхуються з явищем під назвою молочниця. При вагітності симптоми цього захворювання точно такі ж, як і зазвичай, причому не важливо на якому терміні вони з’являються (1 триместр, 2 триместр або третій триместр).

Характерні симптоми молочниці при вагітності:

  • свербіж або печіння в вагіні;
  • виділення творожної консистенції;
  • кислуватий запах виділень.

Якщо у жінки спостерігаються ці симптоми молочниці при вагітності, потрібно обов’язково розповісти про них своєму гінекологу і разом з ним підібрати лікування і засоби профілактики.

Молочниця при плануванні вагітності

Якщо сім’я заздалегідь планує появу дитини, то слід підготуватися до цього всебічно і попередньо пройти обстеження. Якщо у жінки подає ознаки молочниця при плануванні вагітності, то лікар обов’язково буде рекомендувати пройти курс терапії і профілактики, щоб позбутися від хвороби. Благо усувається молочниця при плануванні вагітності досить просто. Потрібно пройти курс терапії протигрибковими препаратами, які усунуть причини, і закріпити ефект спеціальними засобами, що сприяють відновленню мікрофлори.

Молочниця при вагітності 1-3 триместр

Ви все планували заздалегідь і при зачатті кандидозу не було, але пізніше з’явилися симптоми. На жаль, такий варіант теж можливий. І досить поширене явище, коли «на самому початку шляху» «нападає» молочниця при вагітності. 1 триместр — час, коли відбуваються сильні гормональні зміни. У першому триместрі і організм стає найбільш чутливим до всіляких несприятливих впливів, що часто і стає основною причиною захворювання. Але це дуже важливий час, коли формування плоду тільки починається.

Лікується молочниця при вагітності (1 триместр) зазвичай не дуже добре. По-перше, організм ще не звик до нового стану і йому важко. По-друге, вибір ліків в 1 триместрі досить обмежений. Зазвичай застосовуються препарати місцевої дії — свічки або мазі, які значно полегшують симптоми. Як підібрати безпечні ліки в 1 триместрі, якщо є ознаки кандидозу, підкаже лікар.

Досить часто кандидоз виникає і на більш пізніх термінах (2-3 триместрі). Але пізніше у лікаря з’являється більше можливостей впливати на хворобу. До того ж молочниця при вагітності 3 триместр-2 триместр вже краще піддається лікуванню. В окремих випадках на більш пізніх термінах (молочниця при вагітності 3 триместр) хвороба навіть може «піти» самостійно. Але, на жаль, це відбувається дуже рідко, тому планувати, що 3 триместр сам принесе вам позбавлення від хвороби, не раціонально.

Причини і ознаки молочниці при вагітності

Ми вже розібралися, що якщо у жінки з’явилися ознаки молочниці при вагітності, це однозначний сигнал, що потрібно звернутися за допомогою до лікаря і постаратися усунути проблему. Про характерні симптоми було сказано вище. Але ознаки молочниці при вагітності можуть бути і іншими. Наприклад, це можуть бути неприємні відчуття під час сечовиділення. Якщо жінка запідозрила, що у неї молочниця при вагітності, ознаки якої поки слабкі, але все-таки є, краще сходити до лікаря і здати аналізи, а не чекати, коли грибки Кандіда активізуються ще сильніше.

Щоб правильно лікувати молочницю в 1 триместрі або на більш пізніх термінах (3 триместрі), важливо розуміти, які причини молочниці при вагітності? Які чинники провокують її появу? Які методи профілактики можна використовувати, щоб симптоми кандидозу не з’явились знову.

Характерні причини молочниці при вагітності — гормональні скачки і зниження імунного захисту організму. Часто коли виявляється молочниця при вагітності, причини здатні ховатися в хронічних захворюваннях. Можливі й інші причини молочниці при вагітності. Наприклад, прийом антибіотиків і некоректна інтимна гігієна.

Профілактика молочниці при вагітності

Боротися з проблемою допоможе профілактика молочниці при вагітності, як в 1 триместрі, так і 2,3 триместрі. Адже чим лікуватися від хвороби, краще не допустити причин її появи.

Профілактика молочниці при вагітності включає планові візити до лікаря, правильні гігієнічні процедури, носіння нижньої білизни з натуральних матеріалів. Підтримання нормального рівня імунітету теж можна вважати профілактикою розвитку кандидозу.

Контролюйте стан свого здоров’я на всіх етапах вагітності, при перших же ознаках кандидозу вирушайте до гінеколога і не ігноруйте профілактику, тоді кандидоз не зможе доставити вам багато неприємностей.