Молочниця при місячних

Молочниця при місячних

Кандидамікоз, інша більш популярна назва захворювання молочниця, — дуже добре знайома багатьом жінкам хвороба запального характеру. І звичайна справа, якщо жінка відчуває, що активізувалася молочниця при місячних, або ж перед самим їх настанням. Тому питання: «Чому часто виявляється молочниця при місячних» і «Як ефективніше можна боротися з молочницею при місячних» завжди дуже актуальні та вимагають відповідей.

Чому виникає молочниця перед місячними?

Розберімось, чому перед місячними молочниця починає турбувати жінку найчастіше?

Справа в тому, що провокують появу кандидомікозу грибки Кандіда. Вони живуть у вагіні у більшості жінок і здаються досить невинними. Але більшу частину мікрофлори все-таки складають інші бактерії. Однак микробоценоз статевих органів дуже чутливий, і якщо виникають несприятливі фактори, корисні бактерії починають погано себе почувати і гинути. Ось тут і активізуються грибки, займаючи території, що звільнилися і викликаючи запалення стінок піхви.

Але все це поки не пояснює, чому перед місячними молочниця виявляється найчастіше.

А пояснити чому так відбувається логічно тим, що мікрофлора дуже чуйно сприймає гормональні пертурбації, і молочниця перед місячними виникає через зниження естрогенів (таке зниження — абсолютно нормальна річ, пов’язана з циклом). Зменшення концентрації цих гормональних речовин змінює кислотність в піхві, а це дуже важливий параметр для нормального «самопочуття» корисних бактерій. При зміні кислотності створюються сприятливі умови для грибків. Ось чому часто молочниця перед місячними виникає у всій красі: починаються свербіж та почервоніння інтимних місць, виявляються «пахучі» виділення.

Молочниця перед місячними — явище неприємне, але що з ним робити? Що можна зробити жінці, щоб поліпшити самопочуття, яке часто і так не надто тішить перед і під час критичних днів?

Чи можна лікувати молочницю під час місячних?

Важливо розуміти, чи можна лікувати молочницю під час місячних, адже зазвичай борються з цим захворюванням за допомогою вагінальних свічок або мазей. Але якщо молочниця під час місячних, то не будь-які з цих засобів можливі для застосування.

Ще одна проблема, якщо молочниця під час місячних продовжує залишатися активною, в тому, що застосування тампонів або синтетичних ароматизованих прокладок може тільки погіршити ситуацію. Вони заважають вільному доступу повітря і тим самим активізують розмноження грибка.

Коли жінка запитує у гінеколога: «чи можна лікувати молочницю під час місячних?», То доктор завжди розповідає, що робити це не тільки можна, а й треба.

Патологія, яка не лікується, здатна прийняти хронічні форми та спровокувати появу інших хвороб, наприклад, таких, як цервіцит або уретрит.

Як лікувати молочницю при місячних, правильне лікування молочниці

Лікування молочниці при місячних власне нічим особливо не відрізняється від інших ситуацій. Потрібно знайти лікарський засіб, який буде активно пригнічувати грибки Кандіда і застосувати його. Але все-таки лікування молочниці під час місячних має ряд обмежень у використанні ліків. Ось чому лікування молочниці при місячних неправильно призначати самостійно. Краще сходити на прийом до лікаря і запитати, як лікувати молочницю при місячних.

Однак якщо кандидоз застав вас на половині курсу терапії, неправильно припиняти лікування молочниці під час місячних. Чому? Тому що таким чином ви ризикуєте загнати патологію в хронічну форму, і боротися з нею стане набагато складніше.

Існує ще одна важлива складова терапії. Про неї завжди розповідають лікарі, коли їх запитують, як лікувати молочницю при місячних, але не завжди знають ті, хто звик займатися самолікуванням. Це прийом препаратів, які відновлюють мікрофлору.

Після того як грибки будуть вбиті протигрибковими засобами, обов’язково потрібно пропити засоби, що сприяють нормалізації складу мікрофлори. Інакше ваше лікування може виявитися недієвим, і перед черговою менструацією ви знову виявите у себе характерні симптоми кандидомікозу.

Повернути мікрофлору в норму і не дати знову «підняти голову» грибків допоможе Екобіол, в складі якого містяться корисні лактобактерії і речовини. Цей препарат підходить для застосування під час місячних, добре переноситься і благотворно впливає на мікрофлору кишечника і піхви.

Не дозволяйте молочниці «господарювати в вашому організмі. Беріть на озброєння сучасні засоби боротьби з нею і перемагайте!