Молочниця: ознаки молочниці

Молочниця або кандидоз слизових оболонок піхви — одна з найбільш «популярних» жіночих патологій, яка розвивається під впливом грибка Кандіда. Коли цей грибок занадто розмножується в піхві та починає шкодити його слизову, ставлять діагноз «молочниця». Ознаки цієї патології дуже характерні та легко виявляються. Якщо в організмі жінки «заводиться» молочниця, ознаки цього видно неозброєним оком. І це добре, тому що дає можливість жінці, коли зʼявляються ознаки молочниці, відразу вживати заходів, які дозволяють знищити цю патологію та не дати їй перейти у хронічну форму, що загрожує в будь-якому віці та в будь-якому стані, особливо при вагітності.

Перші ознаки молочниці у жінок

Виділення, що нагадують сирні грудочки або вʼязкі плівки, і виходить від них кислуватий запах — це перші ознаки молочниці. Крім того, може спостерігатися свербіж і відчуватися печіння в зоні зовнішніх статевих органів і в піхві – це також перші ознаки молочниці.

Інші ознаки молочниці в жінок: хворобливе ходіння в туалет «по-маленькому», больові відчуття під час занять сексом.

Перераховані вище перші ознаки молочниці в жінок є однозначним сигналом, що пора йти на консультацію до лікаря й разом з ним підбирати лікування. Яке? Яке буде ефективним і зможе надовго звільнити вас від цього захворювання.

Які ознаки хронічної молочниці в жінок?

Коли хвороба зʼявляється вперше, то проявляє досить яскраву симптоматику. Але які ознаки молочниці в жінок, які вже не раз зустрічалися із цією хворобою? Чи відрізняються чимось ознаки хронічної молочниці?
На питання: «Які ознаки молочниці в жінок із хронічним перебігом хвороби?», гінекологи відповідають: «Симптоми ті ж, що і зазвичай». Правда, ознаки хронічної молочниці можуть проявитися не так яскраво. Наприклад, жінка може помітити сліди виділень на нижній білизні, але при цьому не відчувати свербежу і не відчувати жодних больових відчуттів. А свербіж та почервоніння можуть проявити себе слабо або взагалі не зʼявитися.

Неважливо, які ознаки молочниці у вас виявилися першими, і проявилася вся палітра симптомів. Якщо ви запідозрили у себе цю патологію, варто піти на прийом до гінеколога, здати аналізи та зрозуміти, чи дійсно у вас ця хвороба.

Якщо дана патологія є кілька разів на рік або частіше, швидше за все хвороба перейшла у хронічну стадію і звільнитися від неї буде складніше.

Чи є молочниця ознакою вагітності?

Дуже часто молочниця зʼявляється під час вагітності, тому іноді жінки задають питання: «А чи є молочниця ознакою вагітності?».

Сама по собі молочниця не відноситься до симптомів вагітності. Але вона здатна виникнути буквально в перші дні після зачаття. Спровокувати це можуть гормональні перебудови та більш лояльне ставлення імунної системи до зовнішніх і внутрішніх чинників, характерне для жінок «у цікавому стані». Проте, на питання: «Чи є молочниця ознакою вагітності?», лікарі дають негативну відповідь.

Якщо ж ви побачили, що завагітніли та виявили у себе ознаки молочниці, треба відразу ж повідомити про це лікаря. Він розповість, які ліки можна приймати, щоб швидко усунути проблему, уникнути перетворення патології у хронічну форму та не нашкодити при цьому дитині.