Молочниця, можливі ускладнення

Молочниця, можливі ускладнення

Всі чули, а більшість і особисто знайомі з хворобою під назвою молочниця, яка турбує як жінок, так і чоловіків. Але багато хто досі відносяться до цієї патології дуже легковажно, вважаючи що «пройде саме» і, забуваючи, що навіть якщо ви звикли терпіти все, що викликає молочниця, ускладнення, що виникають при цій проблемі, вже ігнорувати не вийде і доведеться лікуватися. Але тоді це буде набагато довше і серйозніше. Причому ускладнення після молочниці можуть бути не тільки у жінок, але й у чоловіків.

Якщо трапляється хронічно рецидивуюча молочниця, ускладнення виникають досить часто. Це аргумент на користь того, що лікувати захворювання потрібно відразу, як тільки воно виявиться. Інакше ускладнення після молочниці серйозно зіпсують вам життя.

Ускладнення після молочниці у жінок

Ускладнення після молочниці найчастіше стосуються сечостатевої сфери жінок і чоловіків. Так, наприклад, ускладнення молочниці у жінок починаються, коли збудник хвороби — грибок Кандида поширюється з вагіни далі по сусіднім органам.

Характерні ускладнення молочниці:

  • Уретрит — запалення перекидається на сечовий канал.
  • Цистит — грибки атакують сечовий міхур.
  • Цервіцит — починається запалення шийки матки.

Крім того в якості ускладнення після молочниці можна вважати спайки, які іноді виникають при хронічному перебігу хвороби.

Проблеми репродуктивного характеру теж здатні з’являтися як ускладнення молочниці у жінок. Правда зазвичай вони з’являються, коли молочниця «працює» в парі з іншими інфекціями статевої сфери.

Крім того ускладнення молочниці можуть бути і у чоловіків. При запущеному захворюванні чоловік може заробити цистит, простатит і навіть безпліддя.

Все це дуже красномовно говорить про те, що якщо вам поставили діагноз кандидоз, то потрібно відразу ж приступати до лікування патології.

Відновлення мікрофлори після лікування молочниці

Напевно всі знають, що лікувати молочницю потрібно за допомогою протигрибкових засобів. Неважливо, будуть це свічки, мазі або таблетки, головне, щоб вони допомогли знищити збудників хвороби грибки Кандіда. Але це ще не все, що потрібно зробити. Необхідним пунктом має бути відновлення мікрофлори після молочниці.

Навіщо необхідне відновлення мікрофлори після лікування молочниці? Все дуже просто. Протигрибкові засоби вбивають грибки. Але якщо на їх місці швидко не з’явиться корисна мікрофлора, то грибки дуже скоро знову заселять порожні території. Щоб цього не сталося призначаються засоби, які викличуть відновлення мікрофлори після лікування молочниці протигрибковими ліками.

Відновлення після молочниці — процес не одного дня, адже потрібно знову заселити вагіну корисними бактеріями. У здоровій вагіні близько 95% мікрофлори займають лактобактерії. Саме їх і потрібно заселити. Якщо зробити це вдасться — це буде повноцінне відновлення після лікування молочниці.

На сьогодні відомо, що сильний вплив на відновлення після молочниці грає мікрофлора кишкового тракту. Щоб відновлення мікрофлори після молочниці було швидким і ефективним, потрібно використовувати спеціальні засоби, які нормалізують мікробний склад в кишечнику та у піхві. Саме таку дію має Екобіол. У його складі присутні корисні бактерії Lactobacillus і Bifidobacterium речовини, які ці бактерії використовують в якості харчування. Такий набір допомагає швидко усунути грибок з кишечнику і з вагіни та «навести порядок» в мікрофлорі. Дуже важливо, щоб сформувалося стійке співтовариство, яке не дасть знову проникнути грибкової інфекції.

Відновлення після лікування молочниці — важлива частина одужання. Якщо його проігнорувати, то можна дуже швидко отримати цю проблему знову. Якщо ж зробити все правильно, то хвороба буде переможена.