Лікування молочниці при вагітності

Дратівливий свербіж, неприємне печіння в інтимних частинах тіла, різкий «аромат», що виходить від виділень, — це сигнали, за допомогою яких тіло повідомляє жінці про те, що в організмі «завелася» молочниця. Лікування при вагітності в 1-2 триместрі і 3 триместрі цієї патології передбачає особливий підхід. Справа в тому, що нелікована хвороба здатна ускладнити проходження і так не дуже простого періоду під назвою вагітність. Але і некоректна терапія теж здатна нашкодити.

При цьому захворюванні в вагіні надмірно розмножуються гриби Кандіда і ушкоджують слизовий шар, викликаючи запалення. Щоб впоратися з хворобою, потрібно знищити надмірно активізовані грибки і повернути піхві нормальний мікробний склад.

Коли виявляється молочниця при вагітності, лікування потрібно здійснювати особливо обережно з використанням безпечних методів, тому що неправильно підібрана терапія може позначитися на здоров’ї плоду. Тому лікування молочниці при вагітності, як на ранніх термінах так і пізніше, не треба «прописувати» собі виходячи з інформації, отриманої від друзів і знайомих. Досвідчений лікар знає всі нюанси впливу лікарських препаратів на організм жінки і дитини, яку вона виношує і підбере ефективне і одночасно м’яке лікування молочниці при вагітності. Від «нападу» дріжджоподібних грибків не застрахований ніхто. Патологія здатна виявлятися в 1 триместрі, мучити у 2 триместрі або з’являтися в 3 триместрі. Кожен період потребує спеціального підходу і особливої терапевтичної тактики.

Чи потрібно лікувати молочницю при вагітності

Деякі жінки запитують, чи потрібно лікувати молочницю при вагітності (на ранніх термінах і пізніше)? Якщо терапія може мати несприятливий вплив на дитину, може краще не починати «бойові дії» проти грибків і боротися з хворобою вже після того, як малюк з’явиться на світ? Але невилікуваний кандидоз здатний ускладнити вагітність. Грибки здатні інфікувати плід. Тому відповідь на питання: «Чи потрібно лікувати молочницю при вагітності?», однозначна: «Так, це потрібно робити!»

Але тоді потрібно знайти відповідь на інше питання: «Як правильно лікувати молочницю при вагітності?»

Як і чим лікувати молочницю при вагітності

Чим лікують молочницю при вагітності? Випущено велику кількість засобів, які швидко позбавлять жінку від проявів цієї хвороби. Але, по-перше, важливо, щоб ефект лікування був тривалим, а не кожен препарат дозволяє домогтися такого результату. А, по-друге, на різних термінах допустимо включати в схему лікування різні препарати і без консультації фахівця ви навряд чи розберетеся в можливих нюансах. Тому потрібне питання: «Як лікувати молочницю при вагітності?» краще задати своєму гінекологу.

Перед жінкою і лікарем буде стояти завдання, підібрати такі ліки, як лікувати молочницю при вагітності буде оптимально конкретно в ситуації, що розглядається (ранні терміни, 2 триместр або 3 триместр). Потрібно спочатку усунути з вагіни надмірно активізовані грибки Кандіда, які провокують хворобу. А потім нормалізувати стан мікрофлори, щоб патологічний стан під назвою «вагінальний кандидоз» не «завівся» знову. Повернути мікробний склад піхви в норму допоможуть спеціальні препарати, в складі яких є корисні лактобактерії та інші речовини, що позитивно впливають на мікробоціноз кишечника і вагіни.

Коли виявляється молочниця при вагітності, як лікувати цю патологію, доктор вирішує, відштовхуючись від загального стану вагітної і терміну (1 триместр, 2 або 3 триместр). Але однозначно потрібно відразу ж якось реагувати, якщо виявлена молочниця при вагітності. Чим лікувати запущену форму хвороби, варто почати «війну» з грибками при перших проявах патології.

Лікування молочниці при вагітності на ранніх термінах (1 триместр)

Не існує страховки, яка гарантувала б, що вагінальний кандидоз не виникне. І навіть якщо жінка перевірялася перед зачаттям і мікрофлора її піхви була в абсолютній нормі, вже в 1 триместрі вона може відчути симптоми кандидозу. Тому потрібно бути в курсі, як лікувати молочницю при вагітності на ранніх термінах.

Є думка, що на ранніх термінах (1 триместр) загроза негативного впливу на плід грибків Кандіда найбільш серйозна але і пізніше небезпека теж актуальна.

Лікування молочниці при вагітності (1 триместр) включає досить вузький арсенал засобів. Це можуть бути місцевого впливу засоби, такі як свічки або вагінальні таблетки, а також мазі та креми. Причому далеко не всі ліки місцевої дії прийнятні для 1 триместру. Прийом таблеток всередину на ранніх термінах не рекомендується, так як в цьому випадку ліки будуть циркулювати в крові і можуть завдати шкоди плоду.

Як лікувати молочницю при вагітності на ранніх термінах? Обережно і ефективно! Не намагайтеся в 1 триместрі без участі фахівця з’ясувати, чим лікувати молочницю при вагітності. 1 триместр — особливий час, коли кожен крок правильніше робити зі схвалення лікаря. Якщо він з самих ранніх строків буде триматися під контролем лікування молочниці при вагітності, 1 триместр «пролетить» без проблем і жінка зможе «перемогти» дисбактеріоз піхви і «вигнати» грибки.

Чим лікувати молочницю при вагітності 2-3 триместр

У більш пізні періоди вагітності кандидоз теж може заявити про своє існування. Це вказує на те, що, чим лікувати молочницю при вагітності (2 триместр) — досить актуальне питання для жінок в положенні.

У 2 триместрі також використовують лікарські засоби місцевого впливу. Але спектр засобів у 2 триместрі вже значно ширше. Проте, з’ясовувати, чим лікувати молочницю при вагітності (2 триместр) найправильніше у свого лікуючого лікаря. Який знає вашу ситуацію і стежить за розвитком плоду.

Чим лікувати молочницю при вагітності (3 триместр)? Вагінальними свічками, вагінальними таблетками або ж мазями. Все це допустиме лікування молочниці при вагітності (3 триместр). Рекомендується підбирати такі лікарські засоби, компоненти яких не всмоктуються в кров, а надають місцеву протигрибкову дію. Таким чином ми отримаємо потрібний позитивний ефект в місці аномального розмноження грибків але не торкнемося розвитку організма малюка.

Лікування молочниці при вагітності (3 триместр), також має свої особливості. У 3 триместрі не у всіх ситуаціях дозволяється застосувати антимікробні препарати. А з цього випливає, що самолікування не допустимо, як втім і на більш ранніх термінах виношування. Щоб дізнатися, чим лікувати молочницю при вагітності (3 триместр), зверніться до свого гінеколога.

Головне пам’ятайте, разом з досвідченим лікарем ви підберете правильну «зброю» і зможете знайти спосіб позбутися від хвороби і виносити здорову дитину.