Діагностика молочниці

Коли в жінки зʼявляються специфічні сировидні виділення, свербіж і печіння у статевих органах, швидше за все це — молочниця. Але щоб бути впевненим у тому, що це саме так, потрібна діагностика молочниці. Тому що за схожими симптомами можуть приховатися інші захворювання, повʼязані з дисбактеріозом мікрофлори піхви, а не тільки молочниця. Діагностика допоможе точно визначити, що за мікроорганізми викликають виділення, свербіж та інші неприємні симптоми.

Незважаючи на те, що діагностика молочниці досить проста, без походу до гінеколога не обійтися. Разом з лікарем ви зможете точно визначити захворювання та зʼясувати, що це — саме молочниця. Діагностика цієї патології включає не тільки огляд лікаря, але й здачу певних аналізів, мазків.

Молочниця: які аналізи потрібно здати

Якщо жінка запідозрила, що у неї молочниця, які аналізи потрібно здати, щоб підтвердити або спростувати підозри? Відповідь на це питання досить проста. Зазвичай діагностика цього захворювання включає мікроскопію мазка та бактеріологічний посів. Цього цілком достатньо, щоб визначити, чи є у вас молочниця. Які аналізи потрібно здати, щоб виявити можливі супутні захворювання, потрібно буде визначати з вашої конкретної ситуації.

Іноді венеричні захворювання можуть проходити паралельно з патологією під назвою молочниця, аналізи, які здавати, у разі якщо ви хочете бути впевнені, що у вас немає інших статевих інфекцій, вам розповість лікар.

Мазок на молочницю (аналіз мазка)

Коли говорять про мазок на молочницю, зазвичай мова йде про мікроскопічне дослідження зразка. Мазок на молочницю жінка здає під час огляду. Гінеколог просто бере зішкріб піхви. Потім отримана субстанція наноситься на спеціальне скельце й розглядається під мікроскопом.

Якщо в жінки молочниця, аналіз мазка покаже, що у взятому зразку має місце дисбаланс мікробного «поселення», характерний для хвороби під назвою «молочниця». Аналіз мазка у цьому випадку виявить занадто багато грибка Кандіда по співвідношенню з іншими мікроорганізмами.

Аналіз посіву на молочницю в жінок

Коли призначається аналіз на молочницю в жінок, часто мова йде про бактеріологічний посів мазка. У цьому випадку матеріал з мазка потрібно висіяти на спеціальне поживне середовище. Такий аналіз на молочницю не просто показує склад мікрофлори. Дана діагностика виявляє, у яких кількостях у піхві знаходиться грибок Кандіда. Цей аналіз на молочницю в жінок також дозволяє визначити препарат, який буде дієвим у разі вашої патології.

Коли аналіз на молочницю зданий, «шкідник», що викликає запальний процес у піхві, визначений і ліки підібрано, залишається тільки пройти курс терапії. Але важливо знати, що лікування молочниці повинно складатися не тільки із препарату, що знищує грибки, але й засобу, який допомагає нормалізувати склад мікрофлори. Якщо після протигрибкового засобу ви пропʼєте курс Екобіолу, то посприяєте відновленню природного мікробоценозу піхви, що допоможе уникнути переходу молочниці у хронічну форму.