Чи може при вагітності бути молочниця?

Жінок хвилюють різні питання, пов’язані з жіночим здоров’ям і один з найбільш актуальних: «чи може при вагітності бути молочниця»? Це дуже важливі речі для тих, хто планує розширення сім’ї і для жінок в положенні. Адже існує безліч проблем, які заважають завагітніти. А коли це вдається, то навколо виявляється стільки шкідливих факторів здатних чинити негативний вплив на плід. Чи є в списку потенційних небезпек вагінальний кандидоз? Невже може бути молочниця при вагітності і це теж здатне загрожувати дитині? Що робити в такому випадку? Напевно ви хочете отримати про це вичерпну інформацію.

Коли гінеколога запитують: «Чи може бути молочниця при вагітності?», «Чи можлива вагітність при молочниці». Він завжди дає однозначну відповідь: «Так, це можливо». Більш того, це зовсім не рідкість і дана патологія часто заважає жінкам в «цікавому положенні» і її потрібно обов’язково лікувати.

Чи можлива вагітність при молочниці?

Якщо в піхві «процвітає» молочниця, чи здатне при цьому відбутися запліднення яйцеклітини, тобто чи можлива вагітність при молочниці? З цим питанням фахівці зіштовхуються давно і також дають позитивну відповідь. Іншими словами, патологія здатна розвинутися в тілі жінки ще до моменту зачаття, а пізніше «розквітнути буйним цвітом».

Чи буває молочниця при вагітності і що з цим робити

Чи може хвороба виникнути вже після того як жінка почала виношувати дитину, тобто чи буває молочниця при вагітності? І знову відповідь «так».

Хвороба досить часто «оголошується» в 1 триместрі, коли організм жінки відчуває високу напругу через що відбуваються в ньому перебудови. Відбуваються гормональні зміни, змінюється обмін речовин, імунна система виявляється перевантажена. Все це створює «лазівки» для різної інфекції, в тому числі і для грибів — призвідників хвороби, які починають занадто розмножуватися в піхві і викликають запалення.

Але і на пізніх етапах виношування, коли запитують, чи можлива молочниця при вагітності, лікарі теж дають позитивну відповідь.

Якщо ви виявили виділення з характерним «ароматом», відчуваєте свербіння і печіння в інтимній частині тіла, то, швидше за все, у вас саме кандидоз. Це збіглося з періодом, коли ви чекаєте дитину? Не треба панікувати. Лікування патології можливо на будь-яких етапах, потрібно просто знати, що робити і які засоби використати.

Отже, проблема виявлена і ідентифікована як молочниця при вагітності. Що робити, щоб її позбутися? І тут думка лікарів теж збігаються. Фахівці наполягають, що потрібно не затягуючи підбирати терапевтичну тактику лікування. Але важливо знати, що має місце безліч нюансів терапії для різних термінів і ситуацій. Саме тому якщо у вас виявилася молочниця при вагітності, що робити, потрібно визначати виходячи з вашої конкретної ситуації.

Як і чим можна вилікувати молочницю при вагітності

Тепер давайте знайдемо відповідь на найголовніші питання: «Як вилікувати молочницю при вагітності?» і « Чим можна лікувати молочницю при вагітності?»

Боротьба з цим патологічним станом у жінок, які виношують нове життя зазвичай проходить за допомогою препаратів, які надають місцеву дію. Це можуть бути свічки, мазі або вагінальні таблетки. А ось приймати протигрибкові ліки всередину не рекомендується, так як це може зашкодити дитині. Важливо, щоб ліки могли знищувати грибки в вагіні, і водночас не потрапляли в кров. Інакше можливий вплив на розвиток малюка.

Крім того навіть для засобів місцевої дії розроблені жосткі обмеження, в першу чергу на початкових етапах. Якщо ви хочете з’ясувати, що робити і як вилікувати молочницю при вагітності в 1 триместрі, то зверніться до лікаря. Він зможе порекомендувати безпечні ліки і розповість, як і що робити.

Та й на більш пізніх термінах з’ясовувати, чим можна лікувати молочницю при вагітності, краще у свого лікаря. А ось поради від подруг і родичок можуть виявитися не достатньо компетентними. Пам’ятайте про це і ставтеся до свого здоров’я та здоров’я свого малюка відповідально. Довіряйте лікування професіоналам.