Антибіотики і молочниця

Антибіотики і молочниця

Антибіотики і молочниця — як пов’язані між собою ці два поняття? Це дуже важливе питання. Тому що дуже часто ми чуємо історії про те, що після того, як довелося попити антибіотики, в вагіні і зовні біля неї почало все свербіти, з’явилося почервоніння і активізувалася молочниця. Давайте дізнаємося, в яких стосунках перебувають між собою антибіотики і молочниця, яка існує профілактика і як уникнути захворювання, що робити, щоб не спровокувати захворювання на фоні антибактеріального лікування.

Чи може бути молочниця під час прийому антибіотиків?

Молочниця на фоні прийому антибіотиків дійсно вважається звичайною справою. Жінки дуже часто виявляють, що з’явилася молочниця під час прийому антибіотиків. Зазвичай молочниця на фоні антибіотиків виникає після їх тривалого вживання. Так, наприклад, на фоні лікування бронхіту або запалення легенів може «включитися» молочниця. Під час прийому антибіотиків важливо, як довго ви їх приймаєте. Тривала терапія підвищує ймовірність появи симптомів кандидомікозу.

Часто фіксується молочниця на фоні прийому антибіотиків, коли лікують цистит, пієлонефрит та інші інфекції сечостатевої системи. Все це дуже неприємно, змушує жінку нервувати і відчувати дискомфорт.

Давайте ж розберемося, чому молочниця на фоні антибіотиків стає частим явищем.

Чому виникає молочниця після прийому антибіотиків?

Не грає ролі, п’єте ви антибактеріальні засоби при ангіні, циститі, бронхіті або пієлонефриті, їх призначають, щоб знищити бактерії, які викликають захворювання. Але антибіотики гальмують життєдіяльність різних бактерій, а це значить, вони впливають як на шкідливі, так і на корисні мікроби, які є частиною нашої природної мікрофлори. Таким чином і формується молочниця після прийому антибіотиків.

Антибактеріальні препарати пригнічують бактеріальний фон жіночого організму і хороші лактобактерії, які живуть в вагіні і створюється грунт для того, щоб з’явилася молочниця. Після антибіотиків сильно змінюється співвідношення мікробів. І це створює сприятливі умови, щоб грибки Кандіда почали сильно розмножуватися на звільнених територіях.

Ці грибки в дуже невеликих кількостях живуть і у здорових жінок, але якщо діагностується молочниця після прийому антибіотиків, значить, цих дріжджоподібних грибків розплодилося надто багато і вони спровокували запалення стінок вагіни.

Якщо виявилася молочниця після антибіотиків, значить пора брати ситуацію в свої руки і терміново відновлювати мікробний баланс. Зазвичай для усунення кандидомікозу потрібно застосувати протигрибкові засоби і закріпити ефект за допомогою препаратів, що допомагають повернути правильне співвідношення мікроорганізмів у вагіні.

Як уникнути молочниці під час прийому антибіотиків?

Природно дуже часто звучить актуальне питання: як уникнути молочниці під час прийому антибіотиків? Бувають ситуації, коли не пити антибактеріальні препарати не можна. У таких випадках як уникнути молочниці під час прийому антибіотиків?

Імовірність виникнення даної патології значно зменшиться, якщо одночасно з прийомом ліків поставляти в організм лактобактерії, які будуть ставати частиною микробоценозов. Потрібно також, щоб в організм потрапляли пребіотики — речовини, які будуть живильним середовищем для цих мікробів і допоможуть їм прижитися. Так ви зможете уникнути появи кандидомікозу.

Думати про те, як уникнути молочниці потрібно своєчасно, поки вона ще не активізувалася. Адже набагато простіше провести профілактичні заходи, ніж потім займатися лікуванням хвороби.

Профілактика молочниці під час прийому антибіотиків

Профілактика молочниці під час прийому антибіотиків може являти собою корекцію меню, зі збільшенням частки кисломолочних продуктів з живими культурами. Кефір, йогурт, сир, ряжанка можуть допомогти уникнути активізації грибкової інфекції.

В якості профілактики можна також включити в меню часник — він володіє потужним протигрибковим дією.
Ви також можете використовувати спеціальні препарати, що містять пробіотики і пребіотики одночасно — це буде більш дієва профілактика молочниці під час прийому антибіотиків.

Екобіол зарекомендував себе як надійний засіб, за допомогою якого рекомендовано проводити профілактику розладів, пов’язаних з дисбалансом микробоценозов. У його складі є лактобактерії та речовини, які потрібні для їх харчування і закріплення. Екобіол можна використовувати для лікування кандидозу і його профілактики.